YDS, e-YDS Puan Hesaplama Robotu. YDS sınavında 80 adet yabancı dil sorusu sorulmaktadır. Şu an YDS'de Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden, Sonbahar Dönemi Sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinden sınava girebilirsiniz. Biz puanhesaplamarobotu.com olarak YDS puanınızı %100 doğrulukla hesaplamakytayız. Bu sayfada YDS hesaplama modülünün altında YDS ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Test Bölümü
Doğru Sayısı
YDS DİL(80)

YDS Puanı
YDS Puanı
Harf Karşılığı
000,000

YDS Nedir?

YDS, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının kısaltmasıdır. Sınav ÖSYM tarafından yılda 2 kez yapılmaktadır. (e-YDS Hariç)

YDS Sınavında Hangi Diller Vardır?

YDS sınavı 25 farklı dil için yapılmaktadır.

YDS İlkbahar döneminde; Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca (Danish Dili), Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca (Dutch Dili), İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca (Ukraince) ve Yunanca dillerinden, YDS Sonbahar Dönemi Sınavı ise sadece Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde sınava girebilirsiniz.

YDS Sınavına Kimler Girebilir ve YDS Ne İşe Yarar?

2013 yılından itibaren KPDS ve ÜDS adı altında ÖSYM tarafından yapılan sınavlar kaldırılarak yerine YDS sınavı getirilmiştir. Bu sınava genellikle dil tazminatı almak isteye kamu personeli ile üniversitelerde akademik derece almak isteyen personel girmektedir. Ancak bu sınava yabancı dil seviyesi ölçmek isteyen herkes girebilir.

YDS Puanı Nasıl Hesaplanır?

YDS ÖSYM tarafından yapılan bir sınav olup sınavda toplamda 80 soru sorulmaktadır. Sınav sonuçları sadece doğru yanıtlara göre hesaplanmaktadır. Bu sistemde 4 yanlış 1 doğruyu götürmemektedir. Bu nedenle bilmediğiniz sorular için rastgele bir şık işaretlemek sizin lehinize olacaktır. Her bir doğrunun yaklaşık değeri 1.25 puan getirisine sahiptir. YDS sınavından alınabilecek en yüksek puan 100'dür. puanhesaplamarobotu.com olarak ÖSYM verilerini kullanarak gerçeğe en yakın, en doğru (%100 doğrulukta) YDS puan hesaplamaktayız.

YDS Puan Hesaplama Robotu

YDS Puanın Harf Karşılıkları Nedir, Nasıl Hesaplanır?

YDS sınavında 50 barajı vardır. Bu barajı aşanlar ayrıca belli puan aralıklarına göre harf ile belirtilen (A,B,C,D,E) bir puana sahip olurlar.

  • 90 - 100 arası YDS Puanı : A Harfi
  • 80 - 89 arası YDS Puanı : B Harfi
  • 70 - 79 arası YDS Puanı : C Harfi
  • 60 - 69 arası YDS Puanı : D Harfi
  • 50 - 59 arası YDS Puanı : E Harfi

YDS Sınavı Kaç Yıl Geçerlidir?

Yabancı dil sınav sonuçları (YDS) sınav tarihinden itibaren beş yıl süre ile geçerlidir. Burada geçerlilik süresinin başladığı tarih sınavın yapıldığı tarihtir.