puanhesaplamarobotu.com 2018 yılında kurulmuş (ilk kurulduğunda hesaplama.tv olarak faaliyete başlayıp 2024 yılında domain değişikliği yapılmıştır.) yardımcı hesaplama araçlarını içeren bir web sitesidir.

puanhesaplamarobotu.com olarak gündelik yaşamda ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceğiniz tüm hesaplama araçlarını içeren bir web sitesi olma gayreti içindeyiz. Düzenli olarak ihtiyaç duyulabilecek yeni hesaplama araçlarını sitemize eklemekteyiz. Ayrıca güncellenmesi gereken hesaplama araçları da gerektiğinde güncellemekteyiz.

Genel olarak ÖSYM veya MEB tarafından yapılan sınavların puan hesaplamaları ağırlıklı olarak çalıştığımız konulardır. Puan hesaplamalarını ÖSYM veya MEB'in yayımladığı ilgili yılın katsayı sabitlerine göre %100'e yakın doğrulukta yapmaktayız. İlgili kurumların katsayıları paylaşmadığı durumda da katsayıları kendimiz hesaplayarak yine gerçeğe çok yakın puan hesaplama işlemi yapmaktayız.

Ayrıca popüler olan Hash özet fonksiyonlar (MD5, SHA vs.) ile Base64 kodlama ve kod çözme işlemlerini yapmaktayız. Yaklaşık olarak 2018 yılında yayın hayatına başlayan sitemize yeni hesaplama araçları eklemeye devam etmekteyiz.

Bir hesaplama aracının sitemizde yer almasını istiyorsanız iletişim formu üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sitemizin gelişmesi için aynı form üzerinden görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşırsanız mutluluk duyarız.