× - Sınav Puan Hesaplama KPSS Lisans Puanı Hesaplama KPSS Önlisans Puanı Hesaplama KPSS Ortaöğretim Puanı Hesaplama DGS Puan Hesaplama TYT Puan Hesaplama YKS AYT Puan Hesaplama ALES Puan Hesaplama LGS Puan Hesaplama MSÜ Puan Hesaplama YDS Puan Hesaplama - Hash/Encode Online Base64 Kodlama Online Base64 Kodu Çözme Online MD5 Hash Kodu Oluşturma Online SHA0 Hash Kodu Oluşturma Online SHA1 Hash Kodu Oluşturma Online SHA224 Hash Kodu Oluşturma Online SHA256 Hash Kodu Oluşturma Online SHA384 Hash Kodu Oluşturma Online SHA512 Hash Kodu Oluşturma Online RIPEMD Hash Kodu Oluşturma CRC16 Hash Kodu Oluşturma CRC32 Hash Kodu Oluşturma ADLER32 Hash Kodu Oluşturma ROT13 Kodu Oluşturma/Çözme - Text İşlemleri Online Kelime Sayısı Hesaplama Inline Style Temizleme Online HTML Tag Temizleme Online HTML Tag Küçültme - Tarih/Diğer İşlemler Yaş Hesaplama Adet Tarihi Hesaplama İki Tarih Arası Fark Gün Hesaplama Haftanın Hangi Günü Hesaplama KDV Hesaplama - Biz Kimiz? Hakkımızda İletişim Gizlilik Politikası Çerez Politikası

Bu sayfa üzerindeki hesaplama modülü üzerinde girilen tarihin haftanın hangi gününe denk geldiğini hesaplayabilirsiniz Tarih alanına geçerli bir tarih girip "Hesapla" butonuna tıklayınız.

Girdiğiniz Tarih Haftanın Hangi Günü
Tarih:

Hesaplama Sonuçları
Seçtiğiniz Tarih : --- günüdür.

Bir Tarihin Haftanın Hangi Günü Olduğunu Hesaplama

Bu işlemi sitemiz üzerinden sadece tarih girerek hesaplamak çok kolaydır. Ancak bu işlem için Matematikçi John Conway bir algoritma geliştirmiştir. Algoritma biraz karmaşık olduğu için burada anlatmayacağız. John Conway'ın geliştirdiği algoritmanın adı "Kıyamet Günü Algoritması"dır. Algoritmayı internette aratıp detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Bir Tarihin Haftanın Hangi Günü Olduğunu Bilmek Ne İşimize Yarar?

Zamanı planlamak adına bu önemlidir. Örneğin "Ramazan bayramının 1. günü haftanın hangi gününe denk geliyor?" bunu bilmek izin planlaması için gereklidir. Bir randevu almak veya randevu vermek için tarihin haftaiçi mi yoksa haftasonu mu olduğunu bilmek her zaman önemlidir.